Conectare

Bun venit
Activitati Sportive si Serbari Decembrie 2023
sticky

Cu ocazia Sarbatorilor de Iarna 2023, va invitam la activitatile organizate de Scoala Gimnaziala nr.1 Cornetu organizate in "Saptamana Altfel" in perioada 18-22 Decembrie 2023 !

scoala

Proiectul necompetitiv sistemic al Ministerului Educa?iei, POCU/904/6/25, cod SMIS 146587Profesionalizarea carierei didactice - PROF
Ministerul Educatiei, în calitate de beneficiar, implementeaza, în parteneriat, proiectul necompetitiv sistemic POCU/904/6/25, cod SMIS 146587 - Profesionalizarea carierei didactice - PROF, în conformitate cu precizarile din Contractul de finantare nr. 32811/31.03.2021.

Obiectivul general - Asigurarea mentoratului profesional pe durata întregii cariere didactice, în sistemul de învatamânt preuniversitar, prin crearea unui sistem national coerent si fiabil de formare profesionala si de dezvoltare a competentei didactice, ca formare psihopedagogica, necesare ocuparii si exercitarii unei functii didactice precum si obtinerii performantei pedagogice în învatamântul preuniversitar din România, în activitatea de predare/formare si în activitatea de management educational, în contextul procesului global de digitalizare a sistemelor de educatie.

Site-ul proiectului PROF: Link

Link-ul proiectului PROF - Link

Link-ul proiectului PROF - Partener CCD Ilfov - Link
Luni, 13 septembrie, noul an scolar 2021-2022 - Scoala Gimnaziala nr.1 Cornetu -

CUVANT IN DESCHIDERE
Bine ați venit pe site-ul Școlii Gimnaziale Nr.1 Cornetu !

Va invitam intr-o vizita virtuala in școala, in speranța ca ceea ce veti vedea va va convinge de calitatea echipei noastre. Cadre didactice, elevi si parinti suntem o echipa al carui scop comun este dezvoltarea armonioasa a personalitatii fiecarui copil.
Scoala este un mediu educational care-si propune sa ofere sanse egale tuturor elevilor prin dezvoltarea armonioasa a personalitatii lor, in functie de nevoile individuale.

CONTACT
  • Adresa: Şos. Alexandriei, nr. 179